Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şule Yüksel Şenler Vakfı hizmet binasının açılış töreninde konuştu: (3)

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, başörtüsü ve aile konusunda kaçak güreşin hiçbir mazereti olamayacağını belirterek, “Beklentimiz gerçekleşmez ve 400’ün altında bir meclis aritmetiği çıkarsa, o zaman egemenlik kayıtsız şartsız milletindir demez miyiz? ″O zaman millete gideceğiz ve son sözü millet söyleyecek.” dedim.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Eyüpsultan’daki Şule Yüksel Şenler Vakfı hizmet binasının açılış töreninde yaptığı konuşmada, kadınların zaten en temel hakkı olan giyim özgürlüğünün anayasal güvence altına alınacağını ve ekinlere düğüm atılacağını söyledi. eski türkiye sevdalılarından

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başörtüsüyle ilgili açıklamalarına atıfta bulunan Erdoğan, “Ayağa kalktınız öyle dediniz. Hanım ziyareti kabul etmedi. O kadar dürüstler. Onlarda dürüstlük aramayın. Hayır” dedi. dedi.

“Kaçak avlanmanın mazereti olamaz”

Önerimiz ile kadınlarımızın haklarını güçlendirmenin yanı sıra, küresel odak noktalarının da desteğiyle büyüyen ve pervasızlaşan sapkın akımların saldırılarından aile kurumunu korumayı hedefliyoruz.” Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Hürriyet adı altında toplumun temel direği aileyi yok etme arzusunu asla göstermeyeceğiz. İnsan tabiatına aykırı olan dalalet virüsünün milletimizin varlığını daha fazla zehirlemesini engellemek istiyoruz. Hanımlarımız. Aile yapımız ve geleceğimiz için hayati önem taşıyan bir anayasa değişikliği önermek için aklı, düzeni ve sorumluluğu vardır.İnanıyorum ki hiçbir milletvekilimiz hayır diyemez.

Son günlerdeki bazı tartışmalar, daha düne kadar sosyal medyada ahkam kesenlerin kenara çekilmeye başladığını gösteriyor. Altını çizmek isterim ki ne milletimiz ne de hanımlarımız böyle bir sorunda unların serilmesini affetmezler. Başörtüsü ve aile yüzünden kaçak güreşmenin hiçbir mazereti olamaz. Beklentimiz gerçekleşmez ve 400’ün altında bir meclis aritmetiği çıkarsa, o zaman egemenlik kayıtsız milletindir demez miyiz? O yüzden millete gideceğiz ve son sözü millet söyleyecek. Milletimizin iradesi kilidi açacaktır. Milletimiz adına görev yapan emektar meclisimiz ve milletvekillerimizin umarız kadınlarımızı utandıracak bir tabloya müsade etmezler. AK Parti ve Cumhur İttifakı olarak tüm kadınlarımızın haklarını ve hukukunu korumakta kararlıyız.”

Konuşmasının son bölümünde Şule Yüksel Şenler Vakfı hizmet binasının hayırlı olmasını dileyen Erdoğan, binanın yapımında emeği geçenlere teşekkür etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının ardından açılışını yaptığı vakıf binasını gezdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Aile ve Sosyal Hizmetler Başkanı Derya Yanık, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, AK Parti Küme Başkan Yardımcısı Hasret Varlıklı ve AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe de katıldı.

(Bitti)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu