Haber

Kılıçdaroğlu: “Canan Kaftancıoğlu’na Siyasi Yasak Getirildi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Enis Berberoğlu, Tuncay Özkan müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Haberal, Balbay, Eren Erdem hücrelere kapatıldı. Canan Kaftancıoğlu’na siyaset yasağı getirildi. Şimdi Ekrem İmamoğlu’na getirilmek istiyorlar. korkak Saray, yine dimdik ayağa kalkacağız.Vallahi millet galip gelecek” dedi.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türk Demokrasi Vakfı’nın bugün İstanbul’da düzenlediği Demokrasi Şurası’ndaki konuşmasının bir bölümünü sosyal medya hesabından yayınladı. Kılıçdaroğlu, yayınladığı videoya şu notu düştü:
“Enis Berberoğlu, Tuncay Özkan müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Haberal, Balbay, Eren Erdem hücrelere kapatıldı. Canan Kaftancıoğlu’na siyaset yasağı getirildi. Şimdi Ekrem İmamoğlu kendisine getirilmek isteniyor. Korkak Saray’a karşı biz yine dimdik durun. Vallahi millet galiptir. istikbal”
Kılıçdaroğlu’nun yayınladığı görselde şu sözler yer aldı:
“Otoriter rejimler bize adaletin ne kadar pahalı olduğunu hatırlatıyor. Mustafa Balbay’dan Mehmet Haberal’a… İstanbul İl Başkanımız Canan Kaftancıoğlu ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız şimdi haksız bir şekilde yargılanıyor. Sanki biz nasıl gideriz diye arayış içindeler” siyasi olarak devre dışı bırakmak, hepsi bu kadar mı? Uzun süre… Ama adalet aramaktan asla geri adım atmadım. Kalbinizde adalet yoksa topluma verecek hiçbir şeyiniz yoktur.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu